Patirtiniai užsiėmimai

Nuo 2017 m. „Strazdanėlėse“ vykdomi patirtiniai užsiėmimai „Spalvoti susitikimai“, pagal suomių metodiką. Vaikai veiklos metu liesdami, ragaudami, uosdami, matydami, girdėdami per muziką ir dailę augina savo žinias apie supantį pasaulį. Muzikos, teatro ir meno dermė žadina vaikų jusles, todėl naujos žinios lengvai ir ilgam įsimenamos. 

Šią spalvotų susitikimų seriją, įkvėptą suomių holistinio ugdymo pavyzdžių, sukūrė ankstyvojo meninio ugdymo ekspertė, muzikė, knygų autorė, „Strazdanėlių“ mokyklėlės-darželio savininkė Sonata Latvėnaitė-Kričenienė. Ji pasakoja: „Vaikas, pažinęs pasaulį per pojūčius, intuityviai, savęs neribodamas, visu savo kūnu per emociją pradeda kurti. Užsiėmimo metu yra išlaisvinama prigimtinė žmogaus ekspresija. Į šią būseną mažylis atkeliauja per muziką, garsą, žodį, poeziją, medžiagiškumą ir saugų buvimą šalia suaugusiojo. Kūdikių menas gimsta lyg iš nieko, bet iš tikrųjų tai – žmogaus kūrėjo galia“. 

Patirtiniai užsiėmimai skirti mažiausiems darželio vaikams. Vyresnieji taip pat išbando šią techniką specialiose sesijos. 

Nuorodos apie užsiėmimus: 

Padėkime mažyliams pažinti pasaulį per pojūčius | Vaikų žemė (vaikuzeme.lt)

https://mamyciuklubas.lt/naujagimis/video-muzikos-ir-dailes-uzsiemimai-kudikiams-52925/

Ugdymo veiklos

Rodyti: