Mokslo laboratorija

Mokslo laboratorija – tai erdvė vaikų tyrinėjimams. Čia yra tikra mokslininkui reikalinga įranga: lupos, mikroskopas, žiūronai, planšetės, programuojami robotai, vabalų kolekcija, skaitmeniniai zondai, inžinerinės detalės, svarstyklės, mikrofonai, ausinės, televizorius. Visa tai žadina vaikų smalsumą ir domėjimąsi mokslu. Tai galimybė padaryti atradimus, susipažinti su mokslininko, inžinieriaus ar matematiko profesija. Šioje erdvėje vaikams sudaromos sąlygos suprasti mokslo kalbą, sąvokas, terminus. Čia vaikai stebi, tyrinėja, eksperimentuoja, kelia klausimus ir ieško atsakymų, kritiškai ir kūrybiškai mąsto, sprendžia iškilusias problemas bendraujant ir bendradarbiaujant. 

Mokslo laboratorijoje vaikai supažindinami su skaitmeninėmis technologijomis. „Tyrimai rodo, kad ankstyvojo ugdymo patirtys turi teigiamą trumpalaikį ir ilgalaikį poveikį vaikų mokymuisi ir raidai. Skaitmeninės technologijos ir informatinio mąstymo ugdymas jaunesnio amžiaus vaikams sukuria tokią mokymosi aplanką, kurioje vaikai gali „žaisti mokydamiesi žaisti“, (…) kurti, derinti tikro ir virtualaus pasaulio objektus, jų atvaizdus.“ (Tatjana Jevsikova)

Mokslo laboratorijų erdvėje mūsų mokytojos vykdo ilgalaikius ir trumpalaikius ST(R)EAM projektus, kurie sujungia meną, technologijas ir mokslą. 

Vaikystėje mes visi esame mokslininkai, mes norime tyrinėti, norime tyrinėti, suprasti, kas tai yra, ką galiu padaryti geriau. Mokslininkai nori viską patikrinti, įrodyti, išbandyti. Dėl to vaikai taip dažnai klausia: „Kodėl?“.

Ugdymo veiklos

Rodyti: