Patirtiniai

Nuo 2017 m. „Strazdanėlėse“ vykdomi patirtiniai kūdikių užsiėmimai „Spalvoti susitikimai“, pagal suomių metodiką. Vaikai veiklos metu liesdami, ragaudami, uosdami, matydami, girdėdami per muziką ir dailę augina savo žinias apie supantį pasaulį. 

Patirtinis ugdymas padeda išlaisvinti prigimtinę žmogaus ekspresiją. Į šią būseną vaikas atkeliauja per muziką, garsą, žodį, poeziją, medžiagiškumą ir saugų buvimą ugdymo aplinkoje. Jis pažįsta pasaulį, plečia savo akiratį, išreiškia save per šimtą skirtingų saviraiškos kalbų: pamato ir liečia, ragauja ir užuodžia , išgirsta ir įsimena. Vaikas, pažinęs pasaulį per pojūčius, intuityviai, savęs neribodamas, visu savo kūnu per emociją kuria, tai – žmogaus kūrėjo galia.

Spalvoti susitikimai – tai patirtiniai užsiėmimai šeimoms su mažyliais nuo 4 mėn. iki 3 metų. Užsiėmimo metu mažyliai pažįsta pasaulį, plečia savo akiratį, išreiškia save per šimtą skirtingų saviraiškos kalbų: pamato ir liečia, ragauja ir užuodžia spalvą, išgirsta jos garsą. Muzikos, teatro ir meno dermė žadina vaikų jusles, todėl naujos žinios lengvai ir ilgam įsimenamos. 

Įkvėpta suomių holistinio ugdymo pavyzdžių, ankstyvojo meninio ugdymo ekspertė, muzikė, knygų autorė, „Strazdanėlių“ mokyklėlės – darželio savininkė Sonata Latvėnaitė – Kričenienė sukūrė spalvotų susitikimų seriją šeimoms.

Patirtinėje veikloje svarbus ne rezultatas, o pažinimo procesas, atradimai, galimybė smalsauti, mokymasis žaidžiant. Vaikučiai mokosi šilto – šalto pojūčio, gali liesti įvairias faktūras, turi galimybę pajausti skirtingas formas bei nebijodami išsitepti ar peršlapti sukuria unikalų piešinį natūraliais dažais ir gamtinėmis priemonėmis. Kitaip tariant, tai nerūpestinga pažinimo kelionė, po kurios praturtinsite savo bendravimą su vaiku naujai išmoktomis dainelėmis. Taip pat toks sutikimas yra žingsnis vaiko socializacijos link – pasitikrinsite, kaip mažylis jaučiasi esant neįprastoje erdvėje, bendraamžių būryje.

Užsiėmimo erdvė ruošiama labai atidžiai, kad nebūtų trikdžių ir vaikas patirtų spalvos magiją. Labai daug dėmesio skiriama spalvos estetikai. Leidžiame vaikams be ribojimo piešti, terlentis, plekšnoti, trepsėti, net maudytis natūraliuose, pagal specialią receptūrą susitikimams ruoštuose dažuose, piešti visu kūnu. Lai vaikai patiria kūrybos laisvę ir nevaržomą tyrėjo dvasią.

Mums svarbu: 

  • Skatinti vaikus veikti aktyviai, atsakingai ir pasitikėti savo jėgomis.
  • Išstumti iš komforto zonos į mokymosi zoną.
  • Kiekvienas užsiėmimas yra ypatingas, nekasdienis, tikras (ne virtualus).
  • Užsiėmimas skirtas grupėms ir (arba) šeimoms.
  • Svarbus ne rezultatas, o pažinimo procesas, atradimai.
  • Galimybė smalsauti, mokytis žaidžiant.

Kiti užsiėmimai

Rodyti: