Judesys

Judesio pamokoje žaidžiami įvairūs žaidimus, ugdomi vaikų pagrindiniai judėjimo gebėjimai: sėdėti, ropoti, šliaužti, stotis, tūpti, stiebtis, eiti, bėgti, pašokti, peršokti, laipioti, išlaikyti pusiausvyrą ir t. t. Vaikus įtraukia įdomios užduotys, žaislai, judėjimo erdvė, gimnastikos detalės. Mankšta ant „Gymnic“ kamuolių suteikia vaikams neįprastų pojūčių.

Fizinis aktyvumas, tai veiksnys, kuris formuoja žmogaus organizmą ir jo funkcijas. Jis ugdo ir stiprina organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Vaikui fizinis aktyvumas reikalingas lygiai taip pat kaip maistas ir oras, tai ypač svarbu ikimokykliniam vaikams, kurie intensyviai auga ir tobulėja. Judėjimas yra pagrindinis biologinis žmogaus raidos veiksnys, skatinantis organizmo vystymąsi. Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas, vaikai, išmokę vaikščioti, turėtų būti fiziškai aktyvūs bent po 3 val. kasdien. Jų fizinis aktyvumas turėtų būti paskirstytas per visą dieną.

Vaikui būtina sudaryti įvairiapusio judėjimo galimybes, jį aktyvinti ir skatinti. Judant gerėja vaiko motorika, fiziniai gebėjimai. Vaiko psichinis vystymasis susijęs su judesių vystymusi. Judesių lavinimas neatsiejamas nuo vaiko protinio ugdymo, todėl „Strazdanėlėse“ prie muzikos ir dailės užsiėmimų yra ir mankštos, judesio pamoka.
„Strazdanėlėse“ fizinė veikla praturtinama užduotimis, kurios lavina vaiko vaizduotę, intelektą, kūrybiškumą, pasauliui pažinimą, aktorinę drąsą. Kiekviena užduotis skatina ne tik fizinius gebėjimus, bet ir skatina pastebėti ir tinkamai naudoti aplinkoje esančius daiktus, sutelkti ir išlaikyti dėmesį jų savybes, nustatyti erdvinius ryšius, laiko trukmę, atstumą iš akies. Vaikai turi galimybę dirbti komandoje, padėti nespėjančiam draugui, pastebėti ir įvertinti aplinkoje esančius žmones.

Mums svarbu:

  • Veiklos įvairovė: įvairūs pratimai ir žaidimai praturtina vaikų judėjimo patirtį, supažindina su skirtingais judesiais.
  • Skatinti, palaikyti, stimuliuoti natūralų vaikų poreikį judėti.
  • Skatinti, palaikyti, stimuliuoti natūralų vaikų poreikį judėti.
  • Kūrybiškai tyrinėti judesių įvairovę.
  • Supažindina su skirtingais judesiais, sporto šakų veiksmais.
  • Judėjimo džiaugsmas.
  • Saugi, amžių atitinkanti mankšta, skatinanti vystytis visas raumenų grupes.
  • Judesio pamokas praturtinti muzika ir teatriniais pratimais.

„Strazdanėlėse“ sukurtos kūno lavinimo programos „Judėk ir stiprėk“ (4 mėn. – 1,5 metų vaikams), „Teatrinis judesys“ (1,5 – 7 metų vaikams).

Kiti užsiėmimai

Rodyti: