Ukrainos vėliava

Nuo 2023 m. rugpjūčio 10 d. „Strazdanėlių” kieme plėvesuoja Ukrainos vėliava iš Irpinės miesto. Ją gavome dovanų. Štai kokia istorija.

Šiandien „Strazdanėlėse” lankėsi 35 ikimokyklinio ugdymo mokytojos iš Irpinės. Tai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kuruojama grupė mokytojų. Lietuva įvairiose srityse prisideda atstatant Irpinę. Viena iš sričių – švietimas. Dėkingi, kad ministerija”Strazdanėles” pasirinko kaip pavyzdį švietimo inovacijoms, kaip įkvėpimo šaltinį požiūriui į vaiką. Trumpo susitikimo metu užsimezgė draugystė su kolegėmis iš Ukrainos. Po mini seminaro, ekskursijos priėjo mokytoja ir įteikė vėliavą sakydama:”Ši vėliava matė karo baisumus. Ji iš mano namų. Pasiėmiau ją į kelionę paskutinę minutę, galvodama, kad padovanosiu tam, kas vertas jos. Mano širdis sako, kad turiu ją padovanoti jums. Mums viskas bus gerai.”

Mokytojoms ne tik pasakojome apie veiklas “Strazdanėlėse”, bet ir apie mūsų leidyklą “Muzikija” bei muzikos mokyklą”Vaikas ir muzika”, dovanojome naujausią mūsų bežodę knygą „Ar sapnas ateis?” linkėdami taikos, vilties, kad ramūs sapnai sugrįš pas Ukrainos vaikus. Visos kartu apsikabinome, nubraukėme nuoširdžias ašaras. Išsiskyrėme žinodami, kad viskas bus gerai.

Ukrainos vėliava