Senelių mėnuo

Spalio 1 d. kalendoriuje pažymėta Senjorų diena. Ilgus metus spalio – lapkričio mėnesiais „Strazdanėlės“ kviečia senelius turiningai praleisti rudens vakarus kartu su vaikaičiais – šokti, dainuoti, sportuoti, sekti pasakas, vaidinti, daryti rankdarbius, lipdyti molio dirbinius. Viską vainikuoja šventė. Bendra veikla kuria šiltus prisiminimus ir stiprina senelių – anūkų tarpusavio ryšį.

Laimingi anūkai, turintys senelius, laimingi seneliai, turintys anūkus. Jų santykiai yra svarbūs tiek vaikams, tiek seneliams, kurie turi daugiau gyvenimiškos patirties, išminties. Senelystės tyrimai rodo, kad ir anūkai seneliams yra labai svarbūs. Tradicinė pozityvi senelystė yra siejama su geresniais pagyvenusių žmonių sveikatos rodikliais. Tapimas seneliu , tai naujas įkvėpimas gyventi, tai galimybė duoti to, ko galbūt dėl darbų ir įsipareigojimų gausos nebuvo galimybės duoti savo augantiems vaikams. „Bendravimas tarp kartų yra naudingas visoms pusėms – tiek vaikams, tiek jų tėvams, tiek ir seneliams“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto docentė, socialinių mokslų daktarė Rasa Naujanienė. Kartų santykiai, pasak mokslininkės, yra šeimos stiprybės, patirties ir meilės mokykla.

Aišku, labai svarbi senelių gyvenimiška patirtis, jie patys tikriausi gyvenimo išminties mokytojai. Bendraudami su seneliais anūkai mokosi kaip bendrauti su vyresniais žmonėmis, mokosi pagarbos ir kartų vienybės šeimoje.

Artimus senelių santykius su anūkais kurti ir palaikyti padeda fizinis artumas, dažni apsilankymai vieni pas kitus. Tyrimai rodo, jog nuolatinis senelių buvimas lemia artumą, bendrumą. Ir nesvarbu, ar esate senelis, kuris globojate dažnai savo anūkus, ar kartais prižiūrite, ar su jais žaidžiate, vedate juos į išvykas. Artumas kuriamas dėmesiu ir turiniu.

„Strazdanėlių“ tradicija spalio ir lapkričio mėnesį pakviesti senelius į susitikimus su anūkėliais yra puiki galimybes palaikyti ir megzti ryšį, atrasti bendrystę, bendras šeimos vertybes, kurti pozityvų santykį, prisiminimus.