Tarptautinė konferencija „Neverbalinės komunikacijos galimybės per muziką, šokį ir laisvą judesį: dialogas su Reggio Emilia ugdymo filosofija”

Balandžio 18 – 19 dienomis vyks tarptautinė konferencija „Neverbalinės komunikacijos galimybės per muziką, šokį ir laisvą judesį: dialogas su Reggio Emilia ugdymo filosofija”.

Konferencijoje pranešimus skaitys Elena Davoli ir Elenena Maccaferri – dvi lektorės iš tarptautinio Reggio Children centro, Regina Poškutė-Grun iš Vokietijos, dr. Emilija Sakadolskienė iš Lietuvos ir kt. lektoriai.

Konferencijos metu kalbėsime apie muzikos, šokio ir laisvo judesio svarbą ikimokyklinio amžiaus vaikui, apžvelgsime naujausias rekomendacijas Lietuvos mokytojams, taip pat bus pristatyti naujausi Reggio Emilia ugdymo įstaigose vykdyti projektai, dalinamasi ilgamete patirtimi, kaip muzika ir šokis gali giliau ir kūrybiškiau būti taikomas vaikų švietime, apie tai kad per meną auginamos visos vaiko galios ir stiprybės.

Reggio Emilia ugdymo filosofija šiuo metu yra itin vertinama, pvz., „Lego” kompanija vykdo bendradarbiavimą atnaujindama kompanijos koncepciją kūrybingumo linkme, taip pat Reggio Emilia ugdymo krypties naudą vaikų kūrybingumui, gebėjimas ir pasiekimams aktyviai tiria Harvardo, Oksfordo, Parmos, Bolonijos ir kitų universitetų mokslininkai. Reikia pastebėti, kad ši ugdymo krytis numatyta kaip viena iš atraminių naujose Lietuvos ikimokyklinio ugdymo programų gairėse, tad vis dažniau ir garsiau apie ją užsimenama Lietuvos švietimo padangėje.